Okul İlaçlama

Eğitim kurumlarını itibarlı gösteren başlıca konular arasında hijyen gelmektedir. Hijyen kategorisi birçok alanı kapsadığı gibi birçok işlemi beraberinde getirir. Bu kategoriler arasında en çok haşere ilaçlama konusu yer almaktadır. Okullar da bulunan yemekhaneler, spor salonları, kantinler ve aktivite alanları haşere için uygun alanlardır. Bu alanlarda düzenli olarak İlaçlama uygulaması yapılmalıdır. Şirketimiz Okul İlaçlama konusunda profesyonel ve kurumsal bir firmadır. Eğitim kurumlarına özel oluşturmuş olduğu programları devreye sokarak okullara sağlıklı ve hijyenik ortamlar sağlamaktadır.

Tehdit Unsurları

-Tehdit unsuru olarak birçok haşere olsa da bunların en başında okul etrafında gezen farelerdir. Önlem alınmadığı takdirde büyük problemler yaratabilir. Fare İlaçlama uygulamaları, iç alanda canlı yakalama, dış alanda rodendisit monitörleri ile yapılmalıdır.

– Böcek problemi de okullarda en sık karşılaşılan problemler arasındadır. Kaynak olarak kazan daireleri ve bodrum katlar da başlayan bu aktiviteler, zamanla yemekhanelere ve sınıflara yayılmaktadır. Okullarda Böcek İlaçlama uygulaması eğitim saatlerinin dışında kokusuz ve leke bırakmayan ilaçlar ile yapılmalıdır.  Yemekhaneler de tamamen zararsız olan Jel İlaçlama yöntemi uygulanmalıdır.

Böcek İlaçlama

Böcek türleri asalak gurubundan olsa da, bazı türleri oldukça zeki davranışlar sergilemektedir. Bilinçsiz bir şekilde alana giren böcekler yanı sıra, ortama bilinçli bir şekilde yayılan bazı böcekler, daha tehlikeli olmaktadır. Bu böceklerle mücadele edilmesi bireysel olarak zor ve tehlikelidir. Bu konuda profesyonel şirketlerden böcek ilaçlama hizmeti alınmalı ve teknik programlar izlenerek çözümlenmelidir.

Kemirgen Kontrolü

Kemirgenlerin okullara rahatlıkla girebilmeleri birden fazla yolla mümkündür. Kemirgen problemlerini çözüme kavuşturmak için dış alan da yapılacak olan Fare İlaçlama, iç alandaki popülasyonu rahatlıkla düşürecektir. İç alanda olan kemirgen mücadelesi daha kolay hale gelecek ve kısa sürede ortadan kalkacaktır.

Dezenfeksiyon

Öğrencilerin en fazla vakit geçirdiği yerler olan okullar, görünen zararlıların yanı sıra, görünmeyen zararlılara da maruz kalmaktadır. Bu zararlılar gözle görülmeyen mikroskobik canlılardır. Enfeksiyon hastalıklarının birçoğunun sebep olduğu bu bakteriler, okullarda kullanılan ortak nesnelerle örgenciler arasında yayılmaktadır.  Okullar da yapılan düzenli Dezenfeksiyon uygulamaları, okullarda ortaya çıkan gribal enfeksiyonları da büyük ölçüde azaltmıştır. Bu nedenle Okul İlaçlama yapılırken dezenfeksiyon uygulaması da yapılmalıdır.

Method İlaçlama Şirketi müşterilerine, profesyonel ve garantili okul programları sunuyor.

Haşere Türleri

Method İlaçlama olarak evlerinizde, iş yerlerinizde ve tüm yaşam alanlarınızda sizleri rahatsız eden haşere türleri hakkında detaylı bilgi veriyor, haşere türlerine karşı ilaçlama yöntemlerimizden bahsediyoruz.