Kadıköy Böcek İlaçlama

Kadıköy eski bir ilçe olması yanında,  bazı çevresel faktörlerinde birleşmesi ile haşere popülasyonuna uygun bir ilçedir.   Her mahallesinde gerçekleştirdiğimiz ilaçlama uygulamaları sayesinde bölgedeki haşere çeşitliliği ve nedenleri hakkın da birçok bilgiye sahip olduk. Bu bilgiler bizlere Kadıköy Böcek İlaçlama Şirketi olarak bölgede haşere ile nasıl mücadele edilir hangi çevresel faktörler hangi haşere problemlerine yol açar, önleme çalışmaları nasıl yapılmalıdır sorularını rahatça cevaplamamızı sağlamaktadır. 

Çevresel Faktörler

-Son zamanlar da Kadıköy de artan inşaatlar toprağın hareketlenmesine ve birçok haşerelerin dışa çıkmasını sağlamaktadır. Toprağın kazınması ile başıboş kalan haşereler, apartmanlara evlere ve işyerlerine kadar girebilmektedir.

– Denize kıyısı olması ve şehrin içerisinden kurbağalı derenin geçmesi de Kadıköy de Sinek, Sivrisinek, ve bazı böcek çeşitlerine yol açmaktadır.

– Sokak hayvanları konusunda hassas olan ilçe de hemen hemen her sokak da kedi ve köpekler için bırakılmış açıkta veya kutu içlerinde mamalar ve su kapları görülmektedir. Bu mamalar bilinçsiz ve düzensiz konulduğunda bölgede özellikle yaz aylarında fare ve sinek popülasyonunu arttırmaktadır.

Buna dayalı olarak sokaklardaki kedi yoğunluğu da ilçe de Pire popülasyonunu arttırmaktadır.

KADIKÖY DE EN ÇOK İLAÇLANAN HAŞERELER

Kadıköy Pire İlaçlama

Kadıköy Hamam Böceği İlaçlama

Kadıköy Fare İlaçlama

Kadıköy Tahtakurusu İlaçlama

Kadıköy Sinek &Sivri Sinek İlaçlama

Kadıköy Bit & Kuş Biti İlaçlama

Kadıköy Akrep İlaçlama

 

Kadıköy de İlaçlama Hizmeti Verdiğimiz Mahalleler

Eğitim Mahallesi

Merdivenköy Mahallesi

19 Mayıs Mahallesi

Fikirtepe Mahallesi

Bostancı Mahallesi

Sahrayıcedid Mahallesi

Zühtüpaşa Mahallesi

Suadiye Mahallesi

Rasimpaşa Mahallesi

Osmanağa Mahallesi

Kozyatağı Mahallesi

Koşuyolu Mahallesi

Hasanpaşa Mahallesi

Göztepe Mahallesi

Feneryolu Mahallesi

Fenerbahçe Mahallesi

Dumlupınar Mahallesi

Caferağa Mahallesi

Caddebostan Mahallesi

Acıbadem Mahallesi

Erenköy Mahallesi

Kadıköy Böcek İlaçlama Şirketi

Kadıköy ilçesinde her gün belirli sebeplerden dolayı, en çokta eski yapı ve evcil hayvanlardan kaynaklanan haşere problemleri yaşanmaktadır. Bölge de alan ayırt etmeyen haşereler ev, işyeri, otel, okul gibi birçok alan da görülebilmektedir. Kadıköy bölgesinin en iyi ilaçlama firmalarından biri olarak, haşere problemi yaşayan bireysel ve kurumsal taleplere profesyonel ve kalıcı çözümler üretip, Kadıköy ilçesini haşerelere karşı koruyoruz.  Haşere ilaçlamasının bir süreç olduğunu bilerek bu süreçlerin her etabında destek vermekten kaçınmıyoruz.  Yakından destek vermenin yanı sıra tolerans haşereler için uzaktan da destek sağlayarak problemin çözülmesi için gereken gayreti gösteriyoruz.

Bizlerle iletişime geçen ve haşere problemini ileten müşterilerimize öncelikle,  haşerenin çeşidine göre bireysel mücadelenin mümkün olup olmadığını da anlatarak üst düzey bilgilendirme sağlıyoruz.

Kadıköy Böcek İlaçlama Fiyatları

Kadıköy ilçesinde haşere problemleri yaşayan bireylerin en çok merak ettiği sorulardan biri ilaçlama fiyatları olmaktadır. Fiyatlar m2 ye ve ortamdaki düzene göre belirlense de bazı alanlar da sabit fiyatlar geçerlidir. Bu sabit fiyatlar genellikle ortalaması belli olan evler içindir. Ev İlaçlama Fiyatları 700 TL’den başlamaktadır. Büyük alanlar için 0850 466 0 425 numaralı çağrı merkezimizden fiyat teklifi alabilirsiniz. Method İlaçlama Garanti Kapsamına giren haşere problemlerinde 21. Günün sonunda tekrarlayan problemler için 2. Uygulamayı ücretsiz olarak yapmaktadır.

Kadıköy Haşere İlaçlama Servisi

Kadıköy İlçesinin en istikrarlı ve dürüst ilaçlama şirketlerinden olan Method İlaçlama Şirketi müşterilerine, yakından destek vermenin yanı sıra, uzaktan destek ve bilgi sağlayarak da problem için üstün çözümleme programlarını devreye sokmaktadır. Kadıköy ilçesinde akrep, böcek, pire, fare, güve ve sinek gibi haşereler konusundaki uzmanlığımız, yıllardan beri Kadıköy Böcek İlaçlama olarak bölgeye hâkimiyetimizden kaynaklanmaktadır. Bölgede haşere problemlerini kısa sürede uzaktan ve yakından destek vererek çözüme kavuşturuyoruz.

Kadıköy Pire İlaçlama

Kadıköy İlçesinin en büyük problemi olan pireler, yaz aylarında Kadıköy’ü istila altına almaktadırlar. İstanbul’ da yaşam alanlarında ve dış alan da evcil hayvan beseleme oranları diğer ilçelere göre Kadıköy de daha fazladır. Bu sebeple hem yaşam alanlarında hem sokaklar da pire popülasyonu nisan ayında başlayarak kasım ayına kadar varlığını sürdürür. Bu varlık ev, işyeri, apartman, bahçe gibi alanlar da pire problemine yol açmaktadır. Bu problemi uzun yıllardır yaşayan ilçenin yerlileri, pire problemi ile yılar boyu mücadele ederek bireysel olarak çözüm alamadıkları için Kadıköy Pire İlaçlama Şirketlerini tercih etmektedirler

Kadıköy Fare İlaçlama

Her ilçede normal seyirde ilerleyen fare problemi Kadıköy de bir hayli fazla ilerlemektedir. Özellikle Rasimpaşa, Hasanpaşa, Caferağa, Osmanağa ve Koşuyolu mahallerinde oldukça fazla fare şikayeti gelmekteydi. Bölge de belediyenin çalışmaları ve ilaçlama şirketlerinin de bireysel çalışmaları ile bu şikayetler son zamanlarda azaldı. Fakat tüm fareleri imha etmeye yönelik bir sistem olmadığı için zaman zaman fare vakaları bizlere intikal etmektedir. Özellikle kış aylarında apartman önlerine kedi ve köpekler için bırakılan mamalara gelen fareler, bu vesile ile apartman içlerine oradan da dairelere kadar girebilmektedirler. Bunun yanı sıra zemin katlar da oturan bireylerin de korkulu rüyası olmaktadır. Zemin katlara kapı ve pencereden girmesinin yanı sıra lağım hatlarından WC hatlarına kadar gelebilmektedir. Zemin rögar hatalarına giren fareler, çıkış yolu bulamadıklarında lavaboların gırtlak borularına kadar gelerek, gırtlak borusunu kemirerek içeri girdiği de gözlemlenmiştir.

İlaçlama Firması Çağırmadan Haşere Problemi Çözülür mü?

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki yaşadığınız her haşere probleminde ilaçlama firması çağırmanız ve ortamı kimyasala maruz bırakmanız gerekmez. Yaşadığınız haşere probleminin cinsi, fazlalığı ve bölgesi sizin ilaçlama firmasından ne şekilde destek alacağınızı etkiler. Örneğin bir meyve sineği problemi yaşıyorsanız ve problem lokal olarak yaşanıyorsa, ilaçlama firmasından bu problemi ilaçlama hizmeti almadan nasıl çözebileceğinizi öğrenerek problemden kurtulabilirsiniz. Evinize 1 tane küçük fare girmiş ise ilaçlama hizmeti almadan problemi çözebilirsiniz. Fakat bir pire probleminiz var ise bunu bireysel mücadeleniz ile çözmeniz oldukça güç olup, zamanınızı ve bir miktar paranızı alıp sizi uzun bir maratona sokacaktır.  Bu stresli maratona girmenin yanı sıra inatçı bir haşereden kurtulmak için sağdan soldan temin ettiğiniz ilaçları pire probleminden kurtulmak için bilinçsizce yaşadığınız alana enjekte edeceksiniz. İşte böyle bir durumda problemi hızlıca en az kimyasal ile ve maliyete çözümlemek için profesyonel bir ilaçlama hizmeti almalısınız. Yaşadığınız haşere problemi ne olursa olsun mutlaka destek alacağınız firmaya ilaçlama hizmeti almadan çözüm durumunu sorgulayın.  Bu sorgulama problemi çözmenin yanı sıra sizi, hem maliyet hem de sağlık olarak karlı çıkaracaktır.

Kadıköy de Böcek ve Haşere Sorunları Nelerdir?

Kadıköy ilçesi böcek ve haşere popülasyonu açısından oldukça hareketli ilçelerimizdendir.  Bu haşereler,  yapılardan, sokak hayvanlarından ve çevresel faktörlerden ortaya çıkmaktadır. Bizlere ulaşan haşere vakalarının oranları şu şekildedir;

%58 Pire

%22 Hamam Böceği

%10 Fare

%7 Akrep

%3Kuş biti

Olarak kayıtlarımıza işlenmiştir. Bunların yanı sıra seyrek olmakla birlikte tahtakurusu ve uyuz vakaları da bildirilmektedir. Uyuz ve tahtakurusu problemi ilçenin yerleşik haşere vakası olmayıp, dolaylı taşımalardan kaynaklanmaktadır. Dolaylı taşıma, bu haşerelerin belirli bir ortamdan konakçısının herhangi bir yerine bulaşarak veya tutunarak seyahat etmesidir. Bu seyahat sonrası haşere konakçı ile birlikte yaşam alanlarına girerek yayılım göstermektedir.

Kadıköy Haşerelerden Nasıl Korunur?

Yalnızca ilaçlama yaptırarak veya ilaçlama sıklığını arttırarak haşerelerden maalesef korunmak mümkün değildir. İlaçlama uygulaması,  önleme tedbirleri ile başa çıkılamayacak, haşerenin yoğunluğunu arttırdığı durumlar da tercih edilmesi gereken bir uygulamadır.  Bu durum öncesinde haşerenin oluşmaması için, oluştuğunda kolay kontrol edilebilmesi için bazı önleme çalışmaları yapılabilmektedir.

Bu çalışmalardan bazıları bazı haşereler için yalıtım, bazı haşereler için hijyen kontrolleri gerektirir. Bunun yanı sıra çevresel faktörler de göz önünde bulundurulmalıdır.

Fare için önleme

Kapı ve pencere altlarının kemirgen geçirmez olduğuna emin olun.

Yapı içerisinden dışarıya doğrudan veya dolaylı olarak bir giriş olmadığının tespitini yapın. Herhangi bir giriş çıkış ve dehliz tespit edildiğinde yalıtım ürünleri ile derhal onarın.

Bina girişlerinde veya pencereye yakın yerlerde çöp bekletmeyin.

Yapı içerisinde gıda döküntülerini sürekli temizleyin.

Su giderlerini gider temizleyicileri ve bulaşık deterjanları ile destekleyin.

Su giderlerinin tırtıklı boru kısımlarını ayda bir kez sökerek tortu temizliği yapın. (Gıda kokuları yoğun olduğu durumlarda kemirgenler su kanallarından bu bölümlere kadar gelebilmektedirler.)

Hamam Böceği için önleme

Hamam böceklerinin birçok çeşidi olsa da Kadıköy de en yaygın olan türü Şark Hamam Böceği türüdür. Bu türler, kanalizasyon hatları ve bu hatların çeperlerinde yaşadıkları için yapının zeminden ve su giderlerinden girmektedirler. Kapı altları ve deforme olmuş zemin malzemelerinden de giriş yapan hamam böcekleri,  ortamda onlara uygun alana yayılmasına olanak sağlamaktadır.  Hamam böceklerinin konakladığı ve yuva yaptığı yerler karanlık ve nemli yerlerdir. Bu bölgelerde yapılan temizlikler ve bazı önleme çalışmaları hamam böcekleri için zorlu yaşam koşulları yaratacaktır.  Bu kontrol ile üremeleri ve yaşam alanları en aza inecektir.

Hamam Böceklerinin giriş yapabileceği alanları yalıtın.

Su giderlerini sık sık gider temizleyici veya bulaşık deterjanı ile temizleyin.

Mutfak dolaplarının alt kısımlarında gıda bulundurmayın.

Buzdolabı, bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi gibi cihazların alt kısımlarını temiz tutun.

Pire için önleme

Evcil hayvan besleyen bireyler tarafından sıklıkla karşılaşılan bu problem, genellikle evcil veya sokak hayvanlarından kaynaklanmaktadır. Kaynak bir canlı olduğunda süreçler ve önleme çalışmaları daha özenli işlemektedir. Pire problemleri bizlere genellikle evde kedim var ile başlamaktadır. Evde kedi besleyen bireylerin yanı sıra, bina girişlerine yakın yerlerde hayvan besleme noktalarında da bu problemle sık karşılaşmaktayız. Sokak hayvanlarında oluşan bu durumlar belediyenin kontrolünde gelişmektedir. Özel alanlarda oluşan ve evcil hayvanlardan kaynaklanan pire problemleri bireylerin sorumluğuna düşmektedir.  Bireylerin sorumluluk alanındaki önleme çalışmaları şu şekildedir;

Kediniz yok ve pirenin dış kaynaklardan oluştuğunu düşünüyorsanız, bina girişlerinde kedi besleme noktaları varsa binadan 20 25 metre kadar uygun bir alana çekin.

Evcil hayvan besliyorsanız, kedinizin iç ve dış parazitlerini veterinerlerin belirlediği belirli periyodlarda gerçekleştirin.

Kedinizin pirelendiğini anladığınız anda ona ayrı bir oda verin. (Bu tercih ile pirelerin m2 yayılım oranını düşürmüş olursunuz.)

Kedinizin pire tedavisi bitene kadar kumunu elemek yerine değiştirmeyi tercih edin. (Kum içerisine dışkısı ile bıraktığı pire yumurtalarından otomatik kurtulmuş olursunuz.)

Pire problemi bitene kadar evinizi sık sık elektrik süpürgesi ile temizleyin.

Pire popülasyonu artmış ve konfor bozacak duruma geldiğinde ilaçlama servinizden destek isteyin.

İlaçlama Öncesi Hazırlık

İlaçlama uygulaması biosidal diye tabir ettiğimiz bazı aktif kimyasal maddelerden oluşan bileşenlerin enjekte edilme işlemidir. Bu bileşenlerin consantre ve tolerans değerler de olması zararlarını en aza indirmektedir. Sıvı şekilde kullanılan biosidal ürünler su karışımı ile hazırlanarak kullanılır. Bu durum ürünün içerisindeki aktif maddeleri yalnızca haşereye zarar verecek duruma düşürür. Fakat tamamen zararsız olduğu anlamını taşımaz. Bu etapta uygulamanın yapılacağı eşyalar da veya zeminde bazı hazırlıklar yapılmalıdır. Bu hazırlıklar açıkta gıda kalmaması, uygulama yapılacak zeminde veya koltuk üstlerinde, oyuncak mama kabı ve mutfak eşyası kalmayacak şekilde yapılmalıdır.

İlaçlama Sonrası Önleyici Tedbirler

İlaçlama sonrası bazı sabit tedbirler bulunmaktadır. Bu sabit tedbirler hangi haşere ilaçlaması yapılırsa yapılsın değişmemektedir. Bu tedbirler;

  • İlaçlama sonrası kedilerin ortama 12 saat köpeklerin ise 24 saat ortama temas etmemesi
  • İlaçlama sonrası ortamda bebek var ise en az 24 saat ortama temas etmemesi
  • Pire, Tahtakurusu, uyuz, sinek gibi koltuk ve yataklara ilacın temas edeceği uygulamalar da yatak ve yastık kılıflarının değiştirilmesi.

Gibi sabit tedbirler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra ilaçlama esnasında teknisyenler ortamda gidişata uygun olmayan durumlar izlediğinde bazı önlemler aldırmaktadır.

Ödeme Yöntemleri

İlaçlama hizmeti alan bireylere ödeme konusunda her şekilde kolaylık sağlayan Method İlaçlama, ödemelerini uygulama bittikten sonra tahsil etmektedir. Uygulama öncesinde adrese gelmeden ücret talep edilmemektir. Bunun yanı sıra ödemeler Nakit, Havale, ve Kredi Kartı şeklinde yapılabilmektedir.

Haşere Türleri

Method İlaçlama olarak evlerinizde, iş yerlerinizde ve tüm yaşam alanlarınızda sizleri rahatsız eden haşere türleri hakkında detaylı bilgi veriyor, haşere türlerine karşı ilaçlama yöntemlerimizden bahsediyoruz.