Bit İlaçlama

Bir parazit türü olan bitler, genelde bireylerin saçlarında ve elbiselerinde görülür. Kuş biti ise alan da koltuk duvar gibi bir çok yerde görülebilir. Küçük yapısından faydalanarak insanlar da saç aralarına, eşyalar da koltuklara kamufle olabilir. Bu haşereleri fark etmek gözle görülmesi zor olsa da insan vücudundaki kaşıntılar la kendilerini belli etmektedirler. Profesyonel İlaçlama gerektiren bu problem hem medikal hem de biosidal müdahale gerektirir. Biosidal müdahale olarak Bit İlaçlama yapılması, medikal olarak da bit kremleri devreye girmektedir.

Bit Neden Oluşur?

Oluşum döngüsü parazit olarak başlayan bu canlılar, en çok taşınma sebebi ile bulaşmaktadır. Genelde çocuklarda görülen bu aktiviteler, ortak kullanılan şapka, eşarp, çanta gibi giyim ve aksesuarlardan taşınmaktadır. İlaçlama yapılmadığında hızla çoğalarak ortamları ele geçirmektedirler. Ayrıca kuş bitleri de evlerin etraflarına yuva yapan kuşlardan bulaşabilir.

Bit Çeşitleri Nelerdir?

Ülkemizde ve halk arasında gözlemlenen üç çeşit bit tespit edilmiştir. Bunlar saç biti, giysi biti ve kuş biti olarak gözlemlenmiştir.

Kuş Biti

Kuş biti adından da anlaşılacağı üzere kuşlardan kaynaklanmaktadır. Kuşların yumurtlama ve ölüm sonrasında ortaya çıkan parazitler sonucu oluşur.  Kuş biti problemi ortamın bir bölgesinde başlayarak diğer bölgelere yayılır. Genellikle evlerde balkonlara, kombi üstlerine, kombi borularına yuva yapmış kuşlardan yayılmaktadır.

Saç Biti

Saç biti genellikle yeni alınmış bir elbise, ikinci el alınmış bir eşyadan ve ortak kullanılan aksesuar ve giysilerden dolayı bulaşmaktadır. Evlere taşınması, okullardan ve işyerlerinden olduğu düşünülmektedir.

Giysi Biti

Tozlu ortamlarda üretilen ve nem oranı çok yüksek alanlardaki kumaşlarda meydana gelen bit türüdür. Bu bit türü taşınma yolu ile elbiseden elbiseye de geçmektedir.

Bit İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Bit ilaçlama uygulamasında tüm çeşitler için aynı yöntem kullanılır. Profesyonel bir müdahale gerektiren Bit ilaçlama, profesyonel kişiler tarafından yapılmadığında sağlıksız ve olumsuz sonuçlar verebilir. Sıvı yöntem kullanılarak, alanın tamamı SC formüllü ilaçlar ile ortamın güvenliği alınarak ilaçlanır.

Method İle Kesin Çözüm!

Bit problemlerinizde profesyonel ilaçlama çözümleri sunan Method İlaçlama Şirketi, Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanarak, alanında uzman personeli ile ortamdaki tüm bitleri garantili bir şekilde yok eder. Şirketimiz sizlere profesyonel, garantili ve ekonomik ilaçlama çözümleri sunuyor.

Haşere Türleri

Method İlaçlama olarak evlerinizde, iş yerlerinizde ve tüm yaşam alanlarınızda sizleri rahatsız eden haşere türleri hakkında detaylı bilgi veriyor, haşere türlerine karşı ilaçlama yöntemlerimizden bahsediyoruz.