Akrep İlaçlama

Akrep, scorpiones takımını oluşturan boyutları 5- 22 cm arasında değişiklik gösteren kabuklu örümceğimsiler sınıfından oluşur. Dışarıdan gelen tehlikelere karşı anlık tepki gösteren akrepler, sıkıştıklarında kuyruğundaki son halkasıyla sokarak düşmanı olarak gördüğü her şeyi zehirleyebilir. Sert kabuklu olması ile diğer haşerelere göre daha yırtıcı davranan akrepler,  zehirlerini 12 cm ileriye kadar atabildikleri de gözlenmiştir.

Akreplerin Yaşam Alanları Nerelerdir?

Akrepler şehir yaşamında, bahçe, ağaç kovuğu, taşlık bölgeler gibi nemli alanları tercih etmektedirler. Bu alanları tercih etmelerinin sebebi ise kolay kamufle olabilmeleri ve ortamdaki böceklerden beslenmeleridir.Evler de ve iş yerlerimizde de görülen bu aktiviteler,  yakınlarımızda da yaşam döngülerini sürdürmektedir. Metropol alanlarda da yaşam alanlarını genişleten akrepler, toprak altındaki dehlizlerde yuvalanarak, kapıdan pencereden ve su giderlerinden yaşam alanlarımıza giriş yapmaktadırlar.

Akrep İlaçlamanın Önemi Nedir?

Yaşam alanlarına giriş yapan akrepler müdahale edilmediği takdirde bir koloniye dönüşebilir. Her zaman çift gruplar halinde gezmeyi alışkanlık haline getiren bu canlılar yaşam alanların da ciddi tehlikeler oluşturmaktadır. Bu tehlikeli durumdan hızlıca kurtulmanın en etkili ve garantili yolu Akrep İlaçlama yaptırmaktır. Profesyonel bir uygulama gerektiren bu uygulama, bilinçsiz ve bireysel yapıldığında tehlikeli ve sağlıksız sonuçlar verebilir, çözümü geciktirip zorlaştırabilir.

Method İlaçlamaakrep problemlerinde en etkili modern ilaçlama yöntemleri kullanarak, uzman ekibi ile sizin için tehlikeli süreçleri yönetir, hızlı bir şekilde çözüme kavuşturur. Uygulamalarını Garanti eden Method, uygulama öncesi ve sonrası destek hizmet birimi ile 7/24 destek vermektedir.

Akrep Sorununa Kesin Çözüm

Akrep problemi bireysel olarak büyük bir sorun olsa da Profesyonel müdahale sonucunda problem olmaktan çıkar. Akrep İlaçlama, uygulamalarında üstün alman teknolojisi kullanan şirketimiz, sizlere alanı terk ettirmeden çözümler. Üstün nano teknolojisi ile üretilmiş biosidal ilaçlar ile kokusuz ve leke bırakmadan problemi kökünden çözer. İlaçlama konusunda uzman personellerimiz ortama gelerek, ortamda akrep girebilecek tüm alanları tespit eder. Gözden kaçmış tüm yalıtım eksiklerini tarafınıza bildirerek önleyici tedbirler alır.

Akrep Problemi Yaşayan Kişiler Ne Yapmalıdır?

Öncelikle ortamdaki ışıklar açılmalı ve akrep den 1 metre mesafe ile uzaklaşılmalıdır.

•Akrebin hareket halinde olup olmadığı ve başka akreplerin varlığı göz ile kontrol edilmelidir.

Akrep ölü olsa bile kesinlikle el teması olmamalı ve üzeri herhangi bir cisim ile kapatılmamalıdır.

•Sonrasında İlaçlama Şirketi aranarak en kısa zamanda müdahale etmeleri istenmelidir.

Akrep Sokması Nasıl Anlaşılır?

Akrep sokması tehlikeli ve büyük kalıcı hasarlara neden olabilmektedir. Akrep sokması, belirtilerini 15. Dakikadan itibaren şu şekilde verir;

•İlk 15 dakika sonrasında sokulan bölge de kızarıklık, morluk ve şişlik görülür.

• Sokulan bölgede şiddetli ağrı ve yanma hissi oluşur.

Akrep sokmalarında ileri derecede belirtiler ;

•Baş dönmesi,

• Kusma,

• Mide bulantısı,

•Susuzluk hissi

•Ağızdan salya akması

•Yutma güçlüğü

•Titreme ve sayıklama gibi belirtiler gözlenmektedir.

Haşere Türleri

Method İlaçlama olarak evlerinizde, iş yerlerinizde ve tüm yaşam alanlarınızda sizleri rahatsız eden haşere türleri hakkında detaylı bilgi veriyor, haşere türlerine karşı ilaçlama yöntemlerimizden bahsediyoruz.