Tahta Kurusu İlaçlama

Taşıma yolu ile seyahat ederek ortamlara giren bu haşereler, konakçısından aldığı kan ile beslenirler. Varlıkları ile büyük problemler yaratan bu canlılar, gizlenme konusunda oldukça usta oldukları için, mücadele edilmesi oldukça zordur. Geceleri aktif olan bu haşereler, öncelikle bel ve sırt bölgelerinde izler bırakır. Ortam sakinleri sabah sebepsiz kaşıntılarla uyandığında alerjik bir reaksiyon olduğunu düşünür. Neredeyse görüş açısına hiç girmeyen bu canlıların varlığı ortamın diğer sakinlerinin de bu kaşıntılara maruz kalması ile ortaya çıkar. Bu haşerelerden tamamen kurtulmanın tek yolu Tahtakurusu İlaçlama uygulaması yaptırmaktır.  Zorlu bir süreç olması yanında, tahtakurusu mücadele ilaçları ağır ilaçlar olması sebebi ile kullanımı ve uygulaması yalnızca profesyonel firmalar tarafından yapılmalıdır.

Tahta Kurusu Nasıl Tespit Edilir?

Ortamdaki problemin tahtakurusu olup olmadığını tespit etmek birkaç yol ile mümkündür.

-Tahtakurusu ısırıklarını genelde sırt bölgelerine sıralı bir şekilde yapar.

-Yatak ve koltukların iç bölümlerinde küçük kan izleri bırakır.

-Kaşıntılar genellikle uyandıktan sonra başlar.

-Yoğunlukları arttığında görüş alanına girerler.

ZARARLARI NELERDİR?

Tahtakuruları zararlı statüsünde olduğundan birçok virüslü hastalıkları taşıyabileceği öngörülmektedir. Genellikle  kaşınma sonrasında kaşınan bölgeler de alerjik aktiviteler görülmüştür.  Bunun yanı sıra bıraktığı cilt tahrişleri ve kaşıntı hisleri ile yaşam kalitesini bozmaktadır. Aynı zamanda ortamdaki eşyalarda bıraktıkları kan izleri de maddi zararlara yol açmaktadır.

Yuva Tespiti

Tahtakurularının yuvalarını bulmak oldukça güç ve uzmanlık isteyen bir durumdur.  Bu yuvalar genellikle yatakların köşe kıvrımlarında, koltukların başlıkla birleştiği alanlarda tespit edilmiştir. Bu alanlarda yuva bulunmuyorsa, ileri derece vaka olarak bakılması gereken bölgeler, yatak başlıklarının tahta iç kısımlarına ve yatakların iç sünger kısımlarına bakılarak yuva tespiti yapılabilir. Tüm bu süreçler profesyonel bir ilaçlama şirketi tarafından yürütülmelidir. Aksi takdirde çözüm yerine ağır kimyasallara maruz kalmış bir ortamla, ısırılmaya devam eden ortam sakinleri görebilirsiniz.

Method ile Kökten Çözüm!

Şirketimiz sizlere tahtakurusu problemlerinde profesyonel uygulamayı tavsiye etmektedir. Uzman kontrolünde gerçekleşen uygulamalarımız üstün alman tekonolojisi ile üretilmiş biosidal ürünlerle yapılmaktadır. Tahtakurusu İlaçlama konusunda uzman olan şirketimiz, sizlere en uygun fiyatlarla hizmet verecektir. Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığından onaylı ilaçlar ile, ortam konforu üst seviyede tutularak uygulama, hiçbir eşyaya ve bitkiye zarar verilmeden gerçekleşir.

Method İlaçlama Şirketi 20 yıllık tecrübesi ile müşterilerine İstanbul un tüm semtlerinde 7/24 kesintisiz ilaçlama hizmet vermektedir.

Haşere Türleri

Method İlaçlama olarak evlerinizde, iş yerlerinizde ve tüm yaşam alanlarınızda sizleri rahatsız eden haşere türleri hakkında detaylı bilgi veriyor, haşere türlerine karşı ilaçlama yöntemlerimizden bahsediyoruz.