Hamam Böceği İlaçlama

Hamam böceği yapı tabanlarının toprağa yakın olan kısımlarında yaşadığı için, yaşam alanlarımıza kapıdan, pencereden, duvar aralarından ve su giderlerinden giriş yaparlar.  Yağmur sonraları toprak, aşırı suya maruz kaldığında taşkınlar olur. Bu taşkınlarla, taşkın olmadığında ise tabandaki azot miktarı arttığında bu kimyasallara maruz kalmamak için yaşam alanlarına giriş yaparlar.

Hamam Böcekleri Nerede Yuva Yapar?

Hamam böcekleri yuva yapma konusunda çok yetenekli haşerelerdir. Yuvalarını genellikle kanalizasyon borularının su almayan dış kısımlarına yapmaktadırlar. Ortama giriş yapmış olan hamam böcekleri ise, gıda veya suyun yakınlarında yuva yapmaktadır. En çok tercih ettikleri yer, mutfak lavabosunun gider hortumlarının duvarda kalan kısımları olarak gözlemlenmiştir. Sıcak alanların aksine nemli ortamlardan hoşlanan hamam böcekleri, su giderlerinin plastik ızgaralarına da yuvalanabilirler.

Getirdiği Tehlikeler Nelerdir?

Hamam Böcekleri yaşadıkları yer itibari ile bazı virüs ve bakterilere maruz kalmaktadırlar. Bu virüsler gözle görülmese de ortam sağlığı açısından tehlike yaratabilir. Bu tehlikeler, bazen bir gribal enfeksiyon olurken bazen de tehlikeli bakteriler olabilmektedir.

Hamam Böceğinden Nasıl Kurtulurum?

Hamam böceğinden kurtulmanın yolu detaylı bir incelemeden geçer. Geçebileceği olası yerler tespit edilip bir uzman tarafından Hamam Böceği İlaçlama yapılması gerekmektedir. Çift kombin uygulanarak Sıvı İlaçlama ile zemin ve giderler ilaçlanırken Jel İlaçlama ile desteklenmelidir.

Hamam Böceği Neye Gelmez?

Hamam böceklerinin ortamlara geliş hikayeleri cinsine göre değişkenlik göstermektedir. Klasik hamam böcekleri ortamlara yapıların taban kısımlarından giriş yaparken, alman hamam böceği gibi kronik hamam böcekleri taşınarak gelmektedir. Bu haşereleri uzak tutmak ve imha etmek için bitkisel bir çözüm mümkün değildir. Hamam böceklerinin ortama giriş yapmasını engelleyecek tek duvar ilaçlama duvarıdır. Bunun yanı sıra bazı temizlik tedbirleri de hızlı çoğalmasını engelleyebilir.

Hamam Böceği Çeşitliliği

Dünyada 4500 çeşidi olan bu canlıların ülkemizde yalnızca 20 çeşidi gözlemlenmiştir. En yaygın türleri ise Alman Hamam Böceği, Amerikan Hamam Böceği, Oryantal Hamam Böceği ve Şark Hamam Böceği türleridir. Her türün yaşam alanları değiştiği gibi ilaçlama yöntemleri de değişmektedir. Hamam Böceği İlaçlama konusunda profesyonel destek için bizimle iletişime geçin.

Tür Tespiti için Sitemizin Canlı Destek veya WhatsApp bölümlerinden yardım alabilirsiniz.

İlaçlattığım ve İlaçladığım Halde Ölmüyor

Hamam böceği problemi profesyonel bir uygulama olduğu için süreç titizlikle yönetilmelidir.  Bireysel yöntemlerin çoğu başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Amatör ilaçlama şirketlerinin yaptığı bilinçsiz uygulamalar da sonuç vermemektedir. Bu uygulama, alanında uzman ve mesleki yeterlilik eğitimleri almış şirketler tarafından yapılması çözümü her zaman hızlandırmıştır.

Method Profesyonel İlaçlama

Firmamız Böcek İlaçlama işlemi yaparken, üstün alman teknolojili ilaçları, modern yöntemler ile birleştirmiş, ortaya Ekonomik ve Garantili İlaçlama Hizmetleri çıkarmıştır.  Tamamen kokusuz ve leke bırakmayan teknolojiler kullanan method, ilaçlama yaparken ortamdan dışarı çıkmanıza gerek yoktur.

Hamam Böceği problemleriniz için Garantili ve uygun fiyatlarla Method İlaçlama Şirketi olarak 7/24 yanınızdayız 0850 466 0 425 numaralı çağrı merkezimizle iletişime geçip randevu alabilirsiniz.

Haşere Türleri

Method İlaçlama olarak evlerinizde, iş yerlerinizde ve tüm yaşam alanlarınızda sizleri rahatsız eden haşere türleri hakkında detaylı bilgi veriyor, haşere türlerine karşı ilaçlama yöntemlerimizden bahsediyoruz.