Uyuz Böceği İlaçlama

Tespit edilmesi oldukça güç olan bu haşere, tespit edildiğinde derhal İlaçlama yöntemleri uygulanmalıdır. Uyuz mücadelesi kişisel bakım ile başlayarak medikal ürünler yardımı ile vücuttan atılır.  Fakat yaşam alanlarında eşyalarda uyuz problemi devam eder. Bu alanlarda uyuz böceğinden kurutulmak için Uyuz Böceği İlaçlama yapılması gerekmektedir. Bu uygulama haşere ilaçlama konusunda uzman kişiler tarafından titizlikle yapılmalıdır. Uygulamaya öncelikle yatak ve koltuklardan başlanarak, ortamdaki tüm eşyaların yüzeyleri ilaçlanmalıdır.

Uyuz Böceği Tespiti

Parazit sınıfına giren bazı haşerelerin davranış biçimlerinde bazı benzerlikler bulunmaktadır. Bu benzerlikleri ayırt edebilmek için gördüklerinizi ve hissettiklerinizi test etmeniz gerekmektedir. Uyuz böcekleri gözle görülmesi oldukça güç olduğundan görüş açınıza giremez. Fakat ortama girdiklerinde kaşındırdığı bölgelerden uyuz vakası olduğunu rahatlıkla tespit edebilirsiniz.  Vücuda yapıştıklarında yumurtalarını deri altına bırakan bu canlılar, larvalarını bıraktığı bölgelerde kaşınmalar oluşturur.

Kaşınma hissi genelde parmak arasında başlayıp, koltuk altlarında, kollarda, göğüs ve karın bölgelerinde devam eder.

Kaşınan bölgelerde kızarıklık ve kabarmalar görülür. Bu durumlar için uzman hekimlere başvurarak tıbbi destek alınmalıdır.

Uyuz için ev ilaçlama

Uyuz problemlerinde gerekli tedaviler hekim tarafından başlatılmış ise yaşam alanlarında da uyuz için ev ilaçlama yapılması gerekir. Bu uygulama vücuttan atılan uyuz kalıntılarının eşyalar üzerinde de imha olmasını sağlamaktadır. Eş zamanlı yapılan bu uygulamaların 2 kolu da uygulanmalıdır. Hekim tedavisi başlamamış bir vakada yalnızca ilaçlama ile kurtulmak mümkün olmadığı gibi, yalnızca hekim tedavisi ile de problem çözülmemektedir. Uyuz için ev ilaçlama da öncelikle yatak, koltuk, perde ve halılar ilaçlanmaktadır. İlaçlama sonrası ortama ilacın kuruma süresi olan 6 saat kadar girilmemesi gerekir. Bu sürecin sonunda eve dönüldüğünde ev havalandırılır ve 48 saat (2) gün sıvı temizlik yapılmaz. 48 saatin ardından yapılacak olan temizliğe öncelikle mutfak dolapları, kıyafet dolapları, kapı kolları ve çeşmelerden başlanarak alanın tamamı temizlenir.

Tedavi Yöntemleri

Uyuz vakaların da tedavi yöntemleri üç koldan uygulanmalıdır. İlk tedavi yöntemi kişisel tedavi için hekim kontrolü olup, medikal ürünler desteği ile uyuz kalıntılarını yok etmek olacaktır. Kişisel tedavi sonrası kullanılan tüm giyseler maksimum sıcaklıkta yıkanmalı, bu işlem esnasında ortamdaki tüm eşyalar uzman kişiler tarafından Uyuz Böceği İlaçlama işlemine tabi tutulmalıdır.

Profesyonel Uyuz İlaçlama Şirketi

İlaçlama konusunda modern teknolojilerini kullanan Method İlaçlama Şirketi, müşterilerine profesyonel ve garantili uyuz ilaçlama hizmeti vermektedir. İstanbul da geniş servis ağımız ile sizlere hızlıca ulaşarak ekonomik çözümler üretiyoruz. 20 yılı aşkın tecrübemiz ve şirket içi eğitimlerimiz sayesinde hizmet verdiğimiz bölgede lider ilaçlama şirketi olarak, siz değerli müşterilerimize destek sağlıyoruz. Faaliyetlerimizi Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığının halk sağlığı çizelgesine göre belirleyerek, sizleri gereksiz kimyasallara maruz bırakmadan tüm uyuz kalıntılarını ortadan kaldırıyoruz. Modern kokusuz ve leke bırakmayan biosidal ürünler ile sizi ve mülkünüzü koruma altına alıyoruz.

Bizi arayarak sizde Method konforunu yaşayın! 0850 466 0 425

Haşere Türleri

Method İlaçlama olarak evlerinizde, iş yerlerinizde ve tüm yaşam alanlarınızda sizleri rahatsız eden haşere türleri hakkında detaylı bilgi veriyor, haşere türlerine karşı ilaçlama yöntemlerimizden bahsediyoruz.