Karafatma İlaçlama

karafatma ilaçlama

Karafatma mücadelesi, çift kombinasyon adını verdiğimiz sıvı ve jel şeklinde uygulanır. Karafatmaların yuvalanabileceği olası yerler Jel İlaçlama ile İlaçlanırken, geçiş yapabileceği yerler Sıvı ilaçlama ile desteklenerek karafatmalar imha edilir.  Bu uygulama profesyonel bir uygulama olduğundan alanında uzman personel tarafından titizlikle yapılır. Bu uygulama tamamen kokusuz ve leke bırakmayan ilaçlar ile yapılır.

Karafatmalar Nereden Gelir?

Karafatma, ortama yağmur sonralarında ve mevsim geçişlerindeki değişiklik sonrası giriş yapar. Giriş yaptıkları yerler ise, tabandaki çatlakların aralarından ve su gider kanallarından olduğu gözlemlenmiştir. Giriş yaptıktan sonra gıdaya ve suya yakın olan mutfak ve lavabo gibi ortamları tercih ederler. Bu ortamlara giriş yaptıklarında rahatlıkla yaşam döngülerini sürdürüp üreme ve barınma ihtiyaçlarını giderirler.

İstila Haline Gelmeden Önlem Alın!

Karafatmalar barınabilecekleri ortamları keşfettiklerinde, içgüdüsel olarak çoğalma durumuna girerler. Buda çokça karafatma yumurtalarının o ortamda çatlayacağı ve ortama yayılacağı anlamını taşımaktadır. İstila halini çok sinsice gerçekleştiren bu haşereler,  artış hızı ve sayıları ilaçlama sonrasında ölen böceklerden anlaşılabilmektedir. Ortamda gördüğünüz bu canlılara karafatma ilaçlama yapılmadığı takdirde hızla çoğalarak istila haline dönüşecektir. Bu durumlara maruz kalmamak adına koloni halini önlemek, her zaman daha konforlu ortamlar sağlayacaktır.

Kara Fatmalar dan Nasıl Korunurum?

Bu böceklerden korunmaya düzenli ilaçlama yaptırarak başlayabilir, mülkünüzü koruma altına alabilirsiniz. Bunun dışında bazı fiziksel önlemlerde sizi Kara Fatmalar dan koruyacaktır.  Bu önlemler kapı ve penceredeki kırık çatlak nesnelerin onarılması, su giderlerinin düzenli temizlenmesi, su ve elektrik tesisatlarındaki deforme olmuş materyallerin onarımı gibi fiziksel önlemleri de alarak bu böceklerden korunabilirsiniz.

En Çok Görülen Yerler Nereler?

Karafatmaların en çok görüldüğü yerler mutfak da tezgah altlarında, banyoda gider ızgaralarının içlerinde olduğu görülmüştür. Bunun dışında ortamın birçok yerinde de yuvalanıp görüş açınıza girebilirler.

Uzman Firma Kontrolü

Karafatma ilaçlama profesyonel bir uygulama olduğu gibi, bireysel yapıldığında olumsuz ve sağlıksız sonuçlar verebilir. Bireysel ellerde bir silaha dönüşen ilaçlar, profesyonel ellerde çözüme dönüşür.  Method İlaçlama, sektördeki uzun yılların tecrübesini sahaya yansıtarak  alanında uzman kadrosu ile üstün alman teknolojili ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanarak, müşterilerine profesyonel,  garantili ve ekonomik ilaçlama çözümleri sunmaktadır.  Profesyonel ve Garantili ilaçlama hizmeti için 0850 466 0 425 numaralı çağrı merkezimizden randevu alabilirsiniz.

Haşere Türleri

Method İlaçlama olarak evlerinizde, iş yerlerinizde ve tüm yaşam alanlarınızda sizleri rahatsız eden haşere türleri hakkında detaylı bilgi veriyor, haşere türlerine karşı ilaçlama yöntemlerimizden bahsediyoruz.