Restaurant İlaçlama

Haşerelerin kolayca giriş yapabilmeleri ve sıcak alan barındırması sebebi ile böcek popülasyonların arttığı alanlar olan restaurant ve cafeler, ilaçlama hususunda oldukça hassas olması gerekmektedir. Birçok yol ile gıda işletmelerine giriş yapan haşereler, sıcak alanlardan faydalanarak ortama hızlıca yayılmaktadırlar. Sevkiyat esnasında ürünlerle giriş yapabilen bazı kemirgen ve haşereler, kontrol edilmediğinde işletmenin diğer bölümlerine de yayılarak, birçok gıdaya zarar verebilirler. Bu problemlere maruz kalmamak, gıda güvenliğini korumak ve işletme itibarını zinde tutmak için düzenli olarak Restaurant İlaçlama yapılması gerekmektedir.

Sinek Problemi

Gıda işletmelerinin en çok maruz kaldığı haşerelerden biri olan sinekler, ortamda hijyen eksikliği olarak görülmektedir. Bu eksiklik ilaçlamadan, malzeme kullanımı ve kontrolüne kadar birçok etken barındırmaktadır. Gıda işletmelerinde sinek mücadelesi elektronik cihazlar ile yapılmalıdır. Elektronik cihazların tercih edilmesinin sebebi, tavanı kimyasallara maruz bırakmamaktır. Ortamdaki yemek buharları tavan kısmına yapıştığı için, kimyasallara maruz kalması durumunda, yemek buharları tavandaki kimyasalları etkin hale getirerek, gıdalara akmasını sağlamaktadır. Ayrıca, sinekler uçkun haşereler olduğundan Sinek İlaçlama yapılması durumunda ilaca bulaşan sineğin nerede ve ne zaman öleceği belli olmamaktadır. Sinekler bazen yere bazen de bir yemeğin üzerine düşebilmektedir.  Bunların önüne geçmek için tasarlanan EFK cihazları işletmedeki tüm sinekleri kendisine çekerek ortamdaki sineklerin tümünü bir bölgede imha etmektedir. Bu sistem, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının işletmelerde bulundurulması zorunlu ekipmanları arasında da yer almaktadır.

Kemirgen Problemi

İşletmeleri telaşlandıran bir problem de kemirgen problemidir. Kemirgenlerin en çok tercih ettiği alanlardan biri olan restaurantlar ve cafeler, gıda kokuları yayması ile fareler için cezbedici ortamlardır. Gıda işletmelerinde kemirgen problemi olmasa bile Fare İlaçlama yapılması gerekmektedir. Bu kontrol, kemirgen kontrol programı altında düzenli yapılmalı ve rapor edilmelidir. Bu uygulamaya dahil olan işletmeler, dışarıdan gelebilecek her türlü kemirgeni, gıdalara temas etmeden bertaraf edebilecektir.

Böcek İlaçlama

Gıda işletmelerinde Böcek İlaçlama işlemi titizlikle yürütülmesi gereken bir işlemdir. Böcek kanalları tespit edilerek, gıda güvenliğine zarar vermeyen yöntemler kullanılmalıdır. Sıcak ve gıda yoğunluğu olan alanlar dikkatle incelenerek, tespit edilen tüm yuvalar imha edilmelidir. Kokusuz ve Sağlık Bakanlığından onaylı ilaçlar kullanılmalı ve tüm zemin ilaçlanmalıdır.

Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

-Düzenli olarak temizlik yapılmalıdır

-Çöp kutuları kapalı konumda olmalıdır

-Atık sular düzenli tahliye edilmelidir

-Giderler düzenli olarak temizlenmelidir

-İşletmedeki deforme olmuş alanlar onarılmalıdır

-Sevkiyatla gelen ürünler kontrol edilerek depoya konulmalıdır

En Etkili Restaurant İlaçlama Programı

Method İlaçlama Şirketi müşterilerine, profesyonel Restaurant İlaçlama programı sunmaktadır. Alanında uzman ekibiyle 7/24 hizmet veren Method İlaçlama Şirketi,  Ziraat Mühendislerimizin hazırlamış olduğu programla, güvenli ve kaliteli bir hizmet sağlamaktadır. Restaurantlar da kullanmış olduğumuz konforlu ilaçlarla işletmenizin iş sürdürebilirliğini sağlayarak, itibarı zinde ve sağlıklı bir işletme hazırlıyoruz. Periyodik olarak programa aldığımız işletmelerde, aylık rutin ilaçlamanın dışında oluşabilecek anlık haşere problemlerine karşın 7/24 ücretsiz hizmet desteği sağlıyoruz.  İşletmenizi korumak ve garanti altına almak için Method İlaçlama  ile iletişime geçin.

Haşere Türleri

Method İlaçlama olarak evlerinizde, iş yerlerinizde ve tüm yaşam alanlarınızda sizleri rahatsız eden haşere türleri hakkında detaylı bilgi veriyor, haşere türlerine karşı ilaçlama yöntemlerimizden bahsediyoruz.