Bu uygulama, hamam böceği ve hamam böceği anatomisine sahip böcekler ve bazı karınca türleri için kullanılır. Tamamen kokusuz olan bu yöntem, ortamda hiçbir dokuya zarar vermeden uygulanan etkili bir yöntemdir. Jel ilaçlama uygulamasın da başarı, doğru ilaç ve profesyonel uygulama ile orantılıdır. Method İlaçlama Şirketi, jel uygulamalarını üstün alman teknolojili ilaçlar ile garantili bir şekilde uygulamaktadır.

Nelere etki eder ?

Etki Altındaki Çeşitler; Hamam Böceği İlaçlamaKalorifer Böceği İlaçlamaAmerikan Hamam Böceği İlaçlamaŞark Hamam Böceği İlaçlamaKarafatma İlaçlama ve bazı Karınca İlaçlama türleri. Ülkemizde ve dünya da gözlemlenen birçok hamam böceği çeşidi ve karınca türleri için kullanılmaktadır. (Yaşam alanlarınızda ki haşerenin hangi türe ait olduğunu tespit etmek için web sitemizin Canlı Destek veya WhatsApp  bölümünden 7/24 destek alabilirsiniz.)

Ülkemizde en çok gözlemlenen türler ise, (Kahverengi) Kalorifer Böceği ve halk arasında (Kara Fatma) diye de tabir edilen Şark Hamam Böceğidir. Bu böcekler dışında da diğer böcekler de bazı alanlarda gözlenebilmektedir.

Jel İlaçlama uygulaması, profesyoneller tarafından yapılmadığı takdirde ortamda daha büyük haşere popülasyonuna yol açarak çözümü zorlaştırabilir. Bu uygulama nesnelere jel koymanın yanında ortamda titizlikle yuva tespiti yapılması, uygulamanın profesyonel ve ilk aşamasıdır. Bu aşamada doğru yuva tespitine doğru uygulama yapılması gerekmektedir.

JEL İLAÇLAMA NASIL YAPILMALIDIR ?

Bu uygulama titizlikle yapılması gereken bir uygulama olması yanında, geçerli bir uygulama olmasını sağlamak adına hangi tür hamam böceğine yapılacağı önceden tespit edilmesi gerekmektedir. Bu tespiti yapmanın önemi, türlerin yaşam alanlarının ve davranışlarının farklı olması sebebi ile göz önünde bulundurulmasıdır. Hamam Böceği türlerinin tek ortak noktaları aynı besinleri tüketmeleridir. Farklılıkları ise farklı zamanlarda ve farklı alanlarda beslenmelidir. Bu yüzden tespit edilen böcek türünün yaşam alanı, yemlenme alanı ve istirahat alanı tespit edilmelidir. Tespit edilen noktaların titizlikle ilaçlanması gerekmektedir.

DOMİNO (ZİNCİRLEME) ETKİ

Ortamda yapılan jel uygulamasına temas eden böceklerin ölümü 1-3 saat içerisinde gerçekleşir. Bu süre böceğin yuvasına girebilmesi için verilen tolerans süredir. Böcekler birçok gıda ile beslenmesi yanı sıra, ölmüş böcekler ile de beslenmektedir. Jel teması ile ölümü gerçekleşen böcek diğer böcekler için bir besin kaynağıdır. Zincirleme etki, ilaç ile beslenmiş böceğin yuvasında ölümünü sağlamak ve yuvadaki diğer böcekler de etkili olması için geliştirilen bir teknolojidir.  Jel ilaçların bir kısmında bulunan bu teknoloji yalnızca profesyonel kullanım için üretilen ilaçlar da mevcuttur.

Method Garantili İlaçlama Hizmeti Verir.

Method, jel ilaçlama konusun da uzman kadrosu ile 7/24 hizmet vermektedir. İstanbul un tüm ilçelerine hizmet veren şirketimiz, Şirket Politikaları gereği ve Müşteri Memnuniyeti kapsamında yaptığı tüm uygulamaları garanti eder. Sizi ve mülkünüzü Garanti altına alan Method İlaçlama Firması, uygulamalarını titizlikle yürüterek ekonomik çözümler sağlar.

•Jel İlaçlama kokusuz olup, ortamı terk etmenize gerek yoktur.

•Uygulama sonrasında , temizlik yapmanıza gerek yoktur.

•Evcil hayvanlara zarar vermez.

•90 gün boyunca etki eder.

•Elektronik cihazlara uygulanabilir.

•Gıdalara bulaşma riski yoktur.

•Hedef canlı dışındaki canlılara zarar vermez.

•Bitki ve yeşil alanlara zarar vermez

Açık alanda ve zemin ilaçlamalarında kokusuz ve leke bırakmayan Sıvı İlaçlama yöntemi kullanılmaktadır.