Dezenfeksiyon

Birçok bakteri ve virüs gibi Covid 19 da en çok çevremizde el temasının yoğun olduğu nesnelerden bulaşmaktadır. Bu nesneler yaşam alanlarımızda olduğu gibi çalışma alanlarımızda da mevcuttur. Bakteri ölçüm cihazlarımız ile yaptığımız ölçümlerde en çok virüs kalıntısı, kapı kolu, pencere kolu, dolap kapakları, beyaz eşya tutamaçları, post makineleri, fotokopi makineleri, sabit telefonlar ve çalışma masalarında gözlemlenmiştir.

Dezenfeksiyonun Önemi

Nesneler ve hava üzerinde en etkili yöntem Nano Gümüş Sisleme yöntemidir. Bu yöntem ortamdaki tüm nesneleri ve havayı steril hale getirir. Gümüşü partikül düzeyine indirerek sisleme işlemi gerçekleştirir. Ortamdaki tüm eşyaya ve nesneye isabet alan bu yöntem, ortamın zemin ile tavan arasında bulunan tüm havayı ve materyalleri temziler. Grip (influenza), Hantavirüs, SARS-CoV-1, SARS-CoV-2 (yeni tip koronavirüs,  kalıntılarını nesnelerde ve havada yok ederek uzun süre koruma sağlar. Bu teknoloji icat edildiği tarihten günümüze kadar salgın hastalıklarda, ortam dezenfeksiyonu için kullanılmış üstün bir teknolojidir.

Normal şartlarda hastanelerin ameliyathanelerinde ve kanser hastalarının kaldığı odalarda da Nano Gümüş Teknolojisi kullanılmaktadır.

KULLANIM AMACI?

Dezenfeksiyon yapılmasının amacı, virüs bulaşmış veya bulaşmış şüphesi olan ortamlarda, nesnelerin ve havanın bu virüslerden temizlenmesi ve o yüzeyler ile temas eden kişilerin enfekte olmasını önlemektir.  

Covid 19 mücadelesi kapsamında dezenfeksiyon uygulaması çok büyük önem arz etmektedir. Yaşam alanlarımızın her yanın da bu ve benzer virüslerin olması oldukça ürkütücüdür. Risk teşkil eden bu virüse karşı henüz bir ilaç ve aşı bulunamasa da eşya ve nesneler üzerinde imhası bu teknoloji ile mümkün hale gelmektedir. 

EV

Karantinada kalan veya virüse yakalanan ev bireyleri tedavilerinin sonunda ortamlarını soğuk sisleme ile temizlenmelidir. Bunun önemi enfekte döneminde temas ettiği eşya ve nesnelerin virüsten arındırılarak diğer ev bireylerinin de enfekte olmasını önlemek içindir.

OFİS & İŞYERİ 

Ofis ve işyerleri enfeksiyonların en çok yayıldığı ortamlardır. Ortak eşya kullanımının yoğun olmasından kaynaklanan bu yayılım, ortak kullanılan kalemler, dosyalar, fotokopi makineleri, kapı kolları lavabo muslukları gibi birçok materyal üzerinden kolaylıkla bulaşmaktadır.  Ortamın çalışan yoğunluğuna göre yapılması gereken uygulama ortamdaki enfekte oranlarını düşürerek, personelin sağlığı korurken iş sürdürebilirliğini de arttırmaktadır. El dezenfektanlarının alkol bazlı ve uçucu olması, kişilerin anlık el temizliklerini giderir. Koruma sağlamadığından dolayı ağzı ve burnu ile temas eden kişiler, çalışma ortamındaki ortak kullanılan nesnelere ve materyallere temas ettiğinde virüs rahatlıkla yayılmaktadır.

Uzun süre koruma sağlamak adına Nano Gümüşün önemini vurgulamaktayız.

Profesyonel Nano Gümüş Uygulamasıyla ev ve iş yerlerinizi koruma altına almak için bizimle iletişime geçin. 0850 466 0 425

METHOD PROFESYONEL KORUMA PROGRAMI 

Yaşam alanlarında virüslerden korunmak ve enfekte oranlarını düşürmek ve iş sürdürebilirliğini sağlamak amacıyla, Method tarafından yapılan tüm dezenfeksiyon uygulamaları %100 Profesyonel yöntemler ile yapılmaktadır. 

Method, ortamdaki el temasının olduğu tüm noktaları tespit ederek, tespit ettiği alanları titizlikle dezenfekte ederek steril bir ortam sağlar.. Nesnelerin yanında havadaki aktiviteleri de hedef alan programımız, imha ve koruma üzerine yoğunlaşır.

Haşere Türleri

Method İlaçlama olarak evlerinizde, iş yerlerinizde ve tüm yaşam alanlarınızda sizleri rahatsız eden haşere türleri hakkında detaylı bilgi veriyor, haşere türlerine karşı ilaçlama yöntemlerimizden bahsediyoruz.